МАФію — на «цвинтар»! Незаконно встановленим Малим архітектурними формам (МАФам) депутати міськради оголосили війну.
Приклад вартий наслідування
Серед депутатських запитів й пропозицій щодо внесення змін до порядку денного одним із перших було озвучено питання про здачу в експлуатацію дев’яти багатоквартирних будинків у різних районах міста, які були підтримані більшістю. За тим прозвучала дещо несподівана пропозиція перевести голову земельної комісії Андрія Гачкова в регламентну. І хоч це питання кілька разів емоційно дебатувалося та не набрало більшості голосів. Ярослав Місяць з цього приводу сказав: «Отак враховуються домовленості!...»— та в черговий раз невдоволено вийшов із зали засідань. Знову було піднято питання щодо внесення до порядку денного змін в рішення п’ятнадцятої сесії міської ради про встановлення особистого сервітуту на земельну ділянку для здійснення будь-яких будівельних робіт на землях територіальної громади Ірпеня про яке доповідав начальник КП «Контроль за станом благоустрою» Олександр Дрок. Минулий раз це питання повернули на доопрацювання — наразі було прийнято до порядку денного, а згодом ухвалено більшістю голосів.
Депутатські запити озвучив секретар ради Олег Білецький, зокрема акцентував увагу присутніх на проблемі протікання каналізаційного колектора по вулиці Гагаріна. Потім було зроблено наголос на необхідності оздоровлення 50 дітей із мало захищених категорій, депутат Юрій Прилипко відразу зреагував на це: «Давайте списки, відправимо!..» Володимир Скаржинський подякував Юрія Ілліча за прояв такої широкомасштабної благодійності, мовляв, в жодному місті на Київщині так не дбають за оздоровлення підростаючого покоління.
Бомжі пішли на сцену
Богдан Мельничук підняв питання про недобудовану сцену в парку імені Правика, мовляв, там збираються бомжі та інші особи, котрі зловживають шкідливими звичками. Депутат Дмитро Войцех, котрий займається цим проектом сказав, що на будівництво вже витрачено 600 тисяч грн., не вистачає ще 300 тис., мовляв, може б допомогла ВО Свобода. І все ж хочеться сподіватися, що до дня міста сцену таки здадуть в експлуатацію.
Далі розглядалися зміни до бюджету. Знову одним із гаряче обговорюваних видаткових пропозицій виявилося питання щодо виділення другого траншу в розмірі 99 тисяч на придбання стільців для оновленої сесійної зали. З’ясувалося, планується встановити 220 крісел. Приблизна вартість одного складатиме 693грн. Депутат Тимофій Бусел запропонував більш дешевий варіант. Міський голова з цього приводу зауважив, що будуть розглянуті всі пропозиції, головне, під це виділити кошти, і щоб їх економія не позначилися негативно на естетиці цих засобів для засідань, адже для чого тоді потрібно було робити ремонт.
Про бюджет на святкування міста
Тоді депутати перейшли до питання щодо виділення коштів на святкування Дня міста, на які запланували освоїти 200 тис. грн. Однак дане питання зазнало бурхливих обговорень, депутати міркували, як ці кошти знайти з інших джерел, Валерій Пєший пропонував створити спеціальний фонд для таких заходів, котрий би наповнювався з земельних оборудок, наприклад, коли хтось оформлює документи на додаткове землевідведення. Інші закликали «скинутися» забудовникам, й оскільки котрим саме не говорилося, то міський голова наполягав запланувати згадані кошти в бюджеті, щоб потім не ходити з шапкою по колу. У результаті голосування депутати підтримали мера.
Переважна більшість питань відділу економіки стосувалася затвердження договорів про участь замовника будівництва об’єкта архітектури розвитку інженерно - транспортної та соціально інфраструктури, й не викликали дебатів. А от питання відділу містобудування й архітектури щодо надання дозволу на встановлення чергового торгівельного об’єкта малої архітектурної форми (МАФу) в місті викликали бурю емоцій. Дехто обурювався, що деякі МАФи в місті нагадують об’єкти Печерної ери, інші ж торгують сумнівною продукцією, а дехто навіть висловив підозру, що третина цих торгівельних об’єктів встановлена незаконно. Керівник фракції Партії регіонів Леонід Глущенко запропонував провести інвентаризацію МАФів, більшість депутатів його підтримала, наполягаючи, щоб незаконно встановлені об’єкти були демонтовані, мовляв, час їх відправити на «цвинтар». Міський голова доручив відповідним установам провести ревізію усіх МАФів й вжити необхідних заходів щодо незаконно встановлених, а також розробити єдині «правила гри» для всіх без винятку суб’єктів підприємницької діяльності.
Для всіх має бути єдиний земельний стандарт
Зазвичай «спокійні» земельні питання також зазнали емоційних обговорень, дехто з депутатів обурювався, що трапляються випадки, коли на земельній ділянці стоїть невеликий об’єкт, а в результаті приватизується велика земельна ділянка, мовляв, час виробити єдиний земельний стандарт і оптимізувати роботу земельної комісії.
У різному секретар міської ради Олег Білецький проінформував всіх за роботу комісії, яка працює за дорученням народного депутата ВР Віктора Вікторовича Януковича, перевіряючи всі новобудови Ірпеня. Уже за кілька днів роботи комісія зіштовхнулась з кричущими фактами порушень будівельних норм, у місті є будови котрі заслуговують санкцій на знесення. Міський голова з цього приводу зауважив, що будівельна тема стала однією з найпроблемніших, оскільки на некерованість ситуації впливає Архбудконтроль, які дає дозволи забудовникам, які потім «ліплять» такі архітектурні шедеври, що невідомо чи безпечні вони для проживання, й Володимир Данилович нагадав присутнім, що в одній з новобудов у Києві сталося лихо, коли на стіні загорівся пінопласт. Мер також стривожений ситуацією подальшої експлуатації новобудов, адже, як правило, забудовники як тільки зведуть будинки зникають із поля зору, а що вже казати про якісь гарантії безпеки таких будинків. Депутат і один із забудовників міста Ігор Вишняков також висловився з цього приводу, мовляв, він з досвіду знає, що чимало забудовників грішать будівельними нормами ще на циклі закладення фундаментів, і що час розробити якусь методику, яка б дозволяла впливати на ці проблеми, що можуть призвести до непередбачуваних наслідків. На завершення розмови й сесійного засідання міський голова зауважив, що ці проблеми породжені недосконалістю законодавства, й що він виношує великі сподівання, що після висновків роботи згадуваної комісії яка проводить огляд новобудов міста буде скликана нарада за участі фахівців державних установ, з допомогою яких буде знайдено відповідь на хрестоматійне питання: «Що робити? Валентин СОБЧУК
|